19.05.2019 |
clicama

Tots els noms de les 9 candidatures que es presenten a Mollet per les municipals

Tots els noms de les 9 candidatures que es presenten a Mollet per les municipals

Avui el BOP ha publicat totes les llistes que es presenten a les eleccions municipals a Mollet. En total són 9. La principal novetat en relació a les llistes previstes és que es confirma que el nou partit El PRUNE va a les eleccions locals i que en canvi la formació VOX finalment no optarà a lluitar per ser present al consistori Molletà. En relació a les passades municipals cal destacar que dues de les formacions que fa quatre anys constituïen la llista de Canviem Mollet, que va quedar segona, ara van per separat a les llistes de Podem i Mollet en Comú. Dintre de les llistes cal destacar la presència de novetats en la llista del PSC de Mollet, que encapçala Josep Monràs i va guanyar fa cinc anys. La Llista Socialista en què Mireia Dionisio segueix de número dos incorpora com a tres a Juan José Baños González i com a 4 a la independent Encarna Ortiz Jurado. Raúl Broto és cinquè i Mercedes Pèrez, sisena. En setena posició hi ha la novetat de Francisco Paradas mentre que l'Ana Maria Diaz ocupa la vuitena posició. Fa quatre anys el PSC va treure 7 regidors. Cal recordar que ja fa uns dies Josep Maria Garzón va anunciar que no seria en els primers llocs de la llista i que l'altre regidor, Martí Turégano, tampoc ocupa possició destacada. Turégano va el 15 i Garzón tanca la llista al 25.

Candidatura núm. 1: CANDIDATURA DE PROGRES (PSC-CP)
Titulares
    1. JOSEP MONRAS GALINDO
    2. MIREIA DIONISIO CALÉ
    3. JUAN JOSE BAÑOS GONZALEZ
    4. ENCARNA ORTIZ JURADO (Independiente)
    5. RAUL BROTO CERVERA
    6. MERCEDES PEREZ PIEDRAFITA
    7. FRANCISCO PARADAS ATROCHE (Independiente)
    8. ANA MARIA DIAZ ARANDA
    9. JUAN IGNACIO TORRECILLA BENITEZ
    10. MARIA JOSEFA MUÑOZ PARAJA (Independiente)
    11. LEOPOLDO CONDE GARCIA (Independiente)
    12. MONTSERRAT PUTELLAS ROTA (Independiente)
    13. JUAN OLLE SEDO (Independiente)
    14. DOLORES HEREDIA RAFFAELI
    15. MARTIN TUREGANO GUILLAMON
    16. ADALI ROSSANA MARMORI BENITEZ
    17. VICENTE MENDOZA ROJANO
    18. LIDIA GIRON ABALOS
    19. JESUS SOLER GALLARDO (Independiente)
    20. TERESA BOCANEGRA CAMACHO (Independiente)
    21. MANUEL MIGUEL PEREZ CUENCA
    22. MARIA EVELYN DIAZ ARANDA
    23. JUAN BAUTISTA GUTIERREZ TORO (Independiente)
    24. MONTSERRAT GAMBAU PEREZ
    25. JOSEP MARIA GARZON LLAVINA (Independiente)
Suplentes
    1. ANGELES CABRERA FERNANDEZ (Independiente)
    2. ANTONIO NAVARRO CARRASCO
    3. MARTA GARCIA CANOVES (Independiente)
    4. FRANCISCO PUIG SITJA
    5. ISABEL ARANDA HERRERA
    6. ROMÀ PARERA MAS (Independiente)
    7. RUTH PAZOS JIMENEZ
    8. JOSEP MANUEL ABAD REYES
    9. JAQUELINE Mª BRAVO SANCHEZ
    10. ANTONIO MENDOZA BERMEJO


Candidatura núm. 2: PARTIDO RENACIMIENTO Y UNIÓN DE EUROPA (PRUNE)
Titulares
    1. MANUEL LASSO GAMBERRO
    2. TAMARA SANTIALLANA FRANCES
    3. IVAN AGUDO MENDEZ
    4. LAURA SALAS TORRES
    5. MOHAMED SOUMATI EN NADY
    6. EVA CORTINAT BLAZQUEZ
    7. ROBERTO ANTONIO RONDON BETERMI
    8. ERIKA GIRABETN BUXES
    9. ALFONSO PRIETO BAENA
    10. LLUIS CESAR NAVARRO GONZALEZ
    11. NAJIB GHAILAN LLAIMOUN JAMAL
    12. EDISON CABRERA CRUZ
    13. LOLA SANTIAGO BIZARRAGA
    14. ALEX PULIDO COMINO
    15. MARIA DEL CARMEN EGEA VALLEJO
    16. GERMAN ORTIZ GUILLEN
    17. YASSINE HALHOULA MARHNINE
    18. VANESSA GABRIEL ROIG
    19. PEDRO JAVIER LARIOS SERVANDO
    20. ANA MARIA GONZALEZ FERNANDEZ
    21. RAFAEL BIBIAN DOYA
    22. SANTIAGO SANTISTEBAN DA SILVA-OLIVEIRA
    23. RICARDA PEREZ PASTOR
    24. ALBERT MEROÑO MARICALVA
    25. FATNA BILAL THAMI
Suplentes
    1. FARAH KASSEN SADEK
    2. JOSE MANUEL ALVAREZ MAZUELOS
    3. AYOUB MHIDI JAMAI

Candidatura núm. 3: ARA MOLLET ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-MOVIMENT D'ESQUERRES-ACORD MUNICIPAL (Ara Mollet ERC-MES-AM)
Titulares
    1. Oriol López Mayolas
    2. Marta Vilaret Garcia
    3. Manuel Ferran Sostres Bordas
    4. Marina Planellas Alegre
    5. Josep Amaya Aguilar
    6. Isabel Padilla Padilla


    7. Oriol Olivé Duñach
    8. Meritxell Humbert Lacruz
    9. Sergi Suàrez Martínez
    10. Margarita Vergés Alemany
    11. Joan Alcarria Jiménez
    12. Marta Barón Escudero
    13. Joan Manel Gómez Picón
    14. Mercè Martínez López
    15. Vicenç Compte Escudé
    16. Maria Oliva Valldeoriola
    17. Antonio Ignacio Valle Pérez
    18. Núria Folch Pablo
    19. Isaac Rovira Farré
    20. Lidia Iborra Ortega
    21. Jordi Carro Sannicolas
    22. Agnès Galdón Fernàndez
    23. Oriol Bargalló Marsal
    24. Carme Guarro Forés
    25. Jaume Vilaseca Bellsola
Suplentes
    1. Dolors Andrés Sànchez
    2. Javier Barcena Gimenez
    3. Sònia Vidal Marin
    4. Max Escalera Fernández
    5. Cristina Forés Gómez
    6. Joan Pi Ganduxer
    7. Carmen Mas Ollé
    8. Josep Cot Call
    9. Conxi Porras Calle
    10. Ramon Rodrigo Rodríguez

Candidatura núm. 4: PODEMOS (PODEMOS)
Titulares
    1. XAVIER BUZON JUAN
    2. NURIA MUÑOZ HERRERA
    3. ALBERTO MURILLO SOLIS
    4. MERCE MEDINA GARRIGA
    5. SANTIAGO CORTES REY
    6. YOLANDA VAZQUEZ SECO
    7. MANEL ANDERO DEL RIO
    8. SUSANA GONZALEZ PINEDA
    9. DAVID MORENO MUÑOZ
    10. RAQUEL GENDRAU BELLIDO


    11. LLUIS BAYO ORTONOVES
    12. MARI CARMEN PICHARDO PELAEZ
    13. JUAN JAIMEZ MERCADO
    14. TERESA VALBUENA CUERVO
    15. JUAN CARLOS RAYA CUENCA
    16. MARIA JOSEFA FERNANDEZ REDONDO
    17. FRANCISCO SALGUERO MONTERO
    18. FRANCISCO JOSE BARRERO ALCAIDE
    19. JOSE MIGUEL GRACIA BERNAL
    20. ANA SALVADOR CRIADO
    21. CARLOS FERRANDO QUEVEDO
    22. MARIA DOLORES MORA DUARTE
    23. OSCAR RODRIGUEZ GONZALEZ
    24. MONTSERRAT LLOBET BUFI
    25. RAIMUNDO RAMIREZ MARTOS
Suplentes
Sin candidatos

Candidatura núm. 5: MOLLET EN COMU-EN COMÚ GUANYEM (MEC-ECG)
Titulares
    1. Marina Escribano Maspons
    2. José Francisco Sancho Conde
    3. Gabriel Espinosa Andres
    4. Mari Carmen Moya Hidalgo
    5. Mireia Marín Ferrer
    6. Xavier Huguet Hervas
    7. Rosario Aguilar Camúñez
    8. Maria Mar Torres Calle
    9. Dennis Fernandez Gutierrez
    10. Maria del Castillo Hervas Garrido
    11. Virgina Feria Arroyo
    12. Anna  Usart Anglada
    13. Meritxell Caparrós Vilà
    14. José Sánchez Manrique
    15. Ferran Maspons Castells
    16. Manuela Delgado Zazo
    17. Anna  Jimenez Morales
    18. Bienvenido de Miguel Sanchez
    19. Francisco Alarcón Ruiz
    20. Gemma González Escudero
    21. Jose Antonio Ruiz Ruiz
    22. Lucia Aliagas Picazo
    23. Noemí Fernandez Fernandez


    24. Antonio Lopez Rodriguez
    25. Maria Carmen Coll Truyol
Suplentes
    1. Emilia Macias Rosado
    2. Antonio Cuellar Herrero
    3. Milagros Navarro Vilchez
    4. Miriam Sampere Llinàs
    5. Joaquin Fuertes Vedruna
    6. Eva Jiménez Guevara
    7. Raimon  Gil Montero
    8. Maria Remedios Lopez Rodriguez
    9. Verónica Caña Ibáñez
    10. José Rodríguez Román

Candidatura núm. 6: PARTIT POPULAR/PARTIDO POPULAR (PP)
Titulares
    1. SUSANA CALVO CASADESUS
    2. FEDERICA FELISA MARTINEZ DIEZ
    3. ANTONIO CISNERO FERNANDEZ
    4. MARIA ELENA CISNEROS FERNANDEZ
    5. ALEX CASTRO GARCÍA
    6. NURIA MARTIN CRUZ
    7. MIRIAM ELENA GARCIA SANDOVAL
    8. RAUL MUÑOZ ALCON
    9. JOSE LUIS ARREBOLA PEREZ
    10. FAVIOLA CRISTINA HUANGA BERREZUETA
    11. PLACIDO GUERRERO BRAVO
    12. CARLOS CARRILLO CAMARERO
    13. GENOVEVA CANTERA SALVADOR
    14. ENRIQUETA GUILLEN MUÑOZ
    15. JOSE GUILLEN SORIA
    16. ANTONIA PAJUELO ANDREU
    17. JOSE VELASCO VELASCO
    18. ANA MARIA SANCHEZ GARCIA
    19. MARÍA ÁNGELES MERINO SIMÓN
    20. ANGEL BARRACHINA LUCAS
    21. MONTSERRAT ROMANO ESTEVE
    22. ENRIQUETA MUÑOZ ABAD
    23. MARIA ISABEL GONZALEZ GONZALEZ
    24. NICASIO-ABUNDIO MARTINEZ MARISCAL
    25. GALO CALVO MARTIN
Suplentes
    1. MARIA TERESA VILA ESPINAGOSA


    2. MARIA ASUNCION SANCHEZ LEON
    3. ELEUTERIO CASTILLO MILIAN

Candidatura núm. 7: CANDIDATURA D'UNITAT POPULAR-ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (CUP-AMUNT)
Titulares
    1. JESUS MARIA CARRASCO GÓMEZ
    2. HARMONIA ARBIOL BONAFONT
    3. MARC COMPTE GARCIA
    4. MERCÈ “MENSI” SOLÉ CABRERA
    5. XAVIER HERRRERA VEGA
    6. ANNA MARIA AMAT DOMÈNECH
    7. DANIEL BANÚS CODINA
    8. SONIA GRESA LÓPEZ
    9. JOSÉ ANTONIO GÁLVEZ MARTINEZ
    10. IVET MUÑOZ BEDOYA
    11. PAULÍ RIGOL VALLEJO
    12. NÚRIA CANET CALVO
    13. DANIEL RODRIGO DIZ
    14. LORENA VAZQUEZ GIL
    15. MARC SOLER GARCIA
    16. ISABEL FARRÉS ESPINOSA
    17. ALBERTO SALAS LUZ
    18. ROSA MARIA HERRERA GIL
    19. JOSEP COMPTE ESCURA
    20. MANUEL CASCALES CAMPILLO
    21. MARIA ÀNGELS PUIGDELLUIRE GARCIA
    22. MANUEL VICO SALA
    23. ANA GALVEZ MARTINEZ
    24. JOSE MANUEL HERRERA GIL
    25. ANTONIO ARANDA MELENDEZ
Suplentes
Sin candidatos

Candidatura núm. 8: JUNTS PER MOLLET (JUNTS )
Titulares
    1. JOAN DAVI MAYOL
    2. JORDI TALARN BRICH
    3. ALBERT PARÉS GONZÁLEZ
    4. CARME SEGÚ PASCUAL
    5. MÒNICA CASTRO LÓPEZ (Independiente)
    6. OLGA VILASECA GIL (Independiente)
    7. PELEGRIN BERNIAL CASTELLS (Independiente)


    8. MERCÈ AIMAT FORTUNY
    9. PAU BANCH ISERN
    10. ARNAU OLLÉ LOPEZ (Independiente)
    11. VALENTÍ CARETA GOVERN (Independiente)
    12. MARC COSTALS DAVÍ (Independiente)
    13. MIQUEL AIMAT FORTUNY
    14. IRENE VIVES SÁNCHEZ
    15. MONTSERRAT PAGÈS BLANCAFORT (Independiente)
    16. PERE GORDI SERRAT
    17. JOAN FERRANDO GUASCH
    18. FERRAN PUIGGROS INGLADA (Independiente)
    19. CECILIA (ÍLIA) GARRIGA GALI (Independiente)
    20. MONTSERRAT CASTELLS COMADRAN (Independiente)
    21. MONTSERRAT PUJOL ARTES
    22. MARIA GUASH RAMON
    23. LEANDRA BRULLES MAGRIÑA (Independiente)
    24. ALFONS COLLADO GENARO
    25. FELIU-JOAN GUILLAUMES RÀFOLS
Suplentes
    1. MARIA CRISTINA VILA LOPEZ
    2. CARLES MOGAS PLA
    3. JUAN PUJADAS GÜELL (Independiente)
    4. NATIVIDAD PORCAR ALBALATE (Independiente)
    5. SILVIA PALAU PARADELL (Independiente)
    6. TERESA PONS VILA
    7. MARIA DOLORS MAYOL PI
    8. JOAN VENTURA MAYNOU (Independiente)
    9. ANTONI MARTINEZ MEJIAS
    10. JOAN GORDI CUNÍ

Candidatura núm. 9: CIUTADANS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (Cs)
Titulares
    1. IVÁN GARRIDO GARCÍA
    2. EVA GUILLÉN RODRÍGUEZ
    3. FRANCISCO JAVIER GONZÁLEZ MATEO
    4. JULIA MORENO RODRÍGUEZ
    5. ROSA BRAVO LÓPEZ
    6. RUBÉN OBRERO GARCÍA
    7. ALBERTO FUENTES MARTÍNEZ
    8. ESTER SOTO CERVERA
    9. LUIS ANTONIO DE JESUS MARTINEZ
    10. BLANCA CENIZO LÓPEZ
    11. MARIO FERRETE LÓPEZ


    12. NATALIA DA SILVIA MONTERO
    13. ROBERTO RANDINO FERNÁNDEZ
    14. CAROLINA ARRÓS VALDÉS
    15. JUAN CURADO FIERRO
    16. DELIA DELGADO BETANCORT
    17. ANA GARCÍA IBAÑEZ (Independiente)
    18. DIEGO GONZÁLEZ CRESPO
    19. JULIO SOLER CANDELAS
    20. MANUEL DE VARGAS HERRERA
    21. MANUEL ARMENTEROS ALVARO
    22. MARIANO FERRETE BALLESTERO
    23. ARACELI ROLDÁN PEREZ
    24. GRACIA PEREZ VALENCIA
    25. JOSE HIDALGO ROLDÁN
Suplentes
Sin candidatos

Comentarios