20.10.2018 |
clicama

El Jurat fa públics els finalistes de la Nit de l’Esport 2018

El premi internacional d'enguany és pel medallista olímpic de rem, Saul Craviotto

Imatge dels guanyadors del 2016
Imatge dels guanyadors del 2016
El Jurat fa públics els finalistes de la Nit de l’Esport 2018

El Teatre Can Gomà acollirà el divendres 26 de gener la 25ena Nit de l’Esport, una festa en la que es reconeix els esportistes, equips i entitats que han destacat al llarg de l’any anterior ja sigui pels seus èxits o per la promoció de l’esport local. La 25ena edició de la Nit de l’Esport  servirà per posar la cloenda a la Festa Major de Sant Vicenç d’enguany.

Aquesta edició és especialment important ja que, al marge de celebrar el 25è aniversari, tindrà lloc després d’un any en el que Mollet del Vallès ha exercit com a Ciutat Europea de l’Esport, l’única ciutat catalana i espanyola que el passat 2017 ha ostentat aquest guardó.

Finalistes de la XXV edició de la Nit de l’Esport en les diferents categories:

Nominats a millor esportista masculí

ANTONIO LÓPEZ SEGURA del Club Atlètic Mollet

ERIK ÁVILA MOLINA de Radical 360

POL FLORES FIOL del CF Mollet UE

Nominades a millor esportista femenina

CARMEN MARTÍNEZ PÉREZ del Club Muntanyenc Mollet

JULIA MARCO ROMERO del Club Patinatge Artístic Mollet

MARIA CARNER RODRÍGUEZ del Club Atlètic Mollet

Nominats a millor promesa masculí

SERGI MARTINEZ VALENTIN DEL Club Esportiu Escola Sant Gervasi Triatló

TYLER HOPE EXPÓSITO del Club Atlètic Mollet

EFREN ESCRIBANO LARINTO de la Unión Deportiva Molletense

Nominades a millor promesa femenina

MARTA SALLENT VILAR del Club Patinatge Artístic Mollet

MÒNICA COMADRAN MARTÍNEZ del BMX Vallès Club

PAULA RUIZ GUERRA del Club Esportiu Mollet Team Karate

Nominats a millor equip absolut

JUNIOR TRANSLUJAN MOLLET del Club Ciclista Mollet

FEMENÍ A AMATEUR de la Unión Deportiva Lourdes

RECANVIS GAUDÍ del Club Bàsquet Mollet

Nominats a millor equip de base

EQUIP DE RELLEUS CADET MASCULÍ del Club Atlètic Mollet

BENJAMÍ C de la Unión Deportiva Molletense

BENJAMÍ A del CF Mollet UE

Nominats a millor club o entitat esportiva

 

CLUB ATLÈTIC MOLLET

CLUB ESCACS MOLLET

UNIÓN DEPORTIVA MOLLETENSE

Nominats a millor entrenador/a

DESIRÉE MARTÍN del Club Ball Esportiu Dandi

SONIA BOCANEGRA GIL del Club Atlètic Mollet

AGUSTÍ SIMÓ MARTÍNEZ del Club Esportiu Escola Sant Gervasi

Nominats a millor escola

AGRUPACIO ESPORTIVA ESCOLAR INSTITUT MOLLET

ESCOLA CAN BESORA

ASSOCIACIÓ DE VEÏNS ESTACIÓ DE FRANÇA

Nominats a millor patrocinador esportiu

SERME

RECAMBIOS GAUDÍ

INVERSE

 

Premi a l’esportivitat jocs escolars

L’ESCOLA DEL BOSC 

Premi gest i valors esportius

FERNANDO DIAGO DE JESÚS

Mencions Especials

Guillem Vàzquez

Alejandra Valsera

Heliodoro Jiménez Peral

Club Muntanyenc Mollet - Expedició al Toubkal

Carmen Sánchez Silva

Secretaria General de l’Esport

Diputació de Barcelona

Unió de Consells Esportius de Catalunya

Col·legi de Professionals de l’Activitat Física i de l’Esport de Catalunya

Futbol Club Barcelona

Decathlon

Fundación Aíto García Reneses

Diari Contrapunt

Mollet a mà    

Ràdio Mollet    

Vallès Visió

Premi Internacional

SAÚL CRAVIOTTO RIVERO

Comentarios