25.09.2020 |
clicama

El Jurat fa públics els finalistes de la Nit de l’Esport 2017

Un trentena d'esportistes i entitats competeixen en les diferents categories
El Jurat fa públics els finalistes de la Nit de l’Esport 2017

 

El Teatre Can Gomà, un any més, acollirà la Nit de l’Esport, una festa en la que es reconeix els esportistes, equips o entitats que han destacat al llarg de l’any anterior ja sigui pels seus èxits o per la promoció de l’esport local.

 

La 24ena edició de la Nit de l’Esport  se celebrarà aquest divendres 27 de gener a les 8 del vespre al Teatre de Can Gomà i servirà per posar la cloenda a la Festa Major de Sant Vicenç d’enguany.

 

Aquesta edició és especialment important ja que se celebra en un any en el que Mollet del Vallès exerceix com a Ciutat Europea de l’Esport, l’única ciutat catalana i espanyola que aquest 2017 ostenta aquest guardó.

 

 

Finalistes de la XXIV edició de la Nit de l’Esport en les diferents categories:

 

Nominats a millor esportista masculí

 

Eduard Rodés Guirao  del Club Ciclista Mollet

Ramon Espuña Bartrina del Club Bàsquet Mollet

Pere Garriga Cazorla del Club Escacs Mollet

 

Nominades a millor esportista femenina

 

Julia Marco Romero del Club Patinatge Artístic Mollet

Eva Moya López del Club de Ball Esportiu Dandi

Maria Carner Rodríguez del Club Atlètic Mollet

 

Nominats a millor promesa masculí

 

Marçal Herraiz Prat del Club Atlètic Mollet

Eric Lucas Espallargas de la Unió Futbol Sala Mollet

Mario Simarro García de la UD Molletense

 

Nominades a millor promesa femenina

 

Marta Sallent Vilar del Club Patinatge Artístic Mollet

Elena García Lao del Mollet Hoquei Club

Andrea Martí Saez del Club Atlètic Mollet

 

Nominats a millor equip absolut

 

Equip de veterans 4x400 m del Club Atlètic Mollet

Primer equip del Club Escacs Mollet

Equip amateur A de la UD Lourdes

 

Nominats a millor equip de base

 

Equip cadet femení del Club Atlètic Mollet

Equip pre benjamí del Mollet Hoquei Club

Equip aleví B de la UD Molletense

 

Nominats a millor club o entitat esportiva

 

Club Esportiu Escola Sant Gervasi

Club Futbol Mollet UE

Club Bàsquet Mollet

 

Nominats a millor entrenador/a

 

Rogelio Vega Martín

Jordi Grau Dalmau

Manel Gonzalo Guirao

 

Nominats a millor escola

 

Institut Mollet

Escola Joan Abelló

Escola Montseny

 

Nominats a millor patrocinador esportiu

 

Molletauto SL

Restaurant Pitapes

Translujan SL

 

Premi a l’esportivitat jocs escolars

 

Escola Sant Vicenç per la seva esportivitat i respecte amb els esportistes dels equips contraris durant l’edició passada dels Jocs Escolars.

 

Premi gest i valors esportius

 

Alumnes 2n curs Cicle AAFE Institut V. Plantada 2015-16 per protagonitzar un salvament marítim a Sant Feliu de Guíxols salvant la vida d’un nen de 8 anys.  

 

 

Mencions Especials

 

Alba Orois Aznárez, campiona del Campionat d’Espanya Infantil de Bàsquet de Seleccions Autonòmiques amb la selecció catalana

Club Petanca Can Borrell – 25è aniversari

Mollet Hoquei Club – 25è aniversari

 

Francisco Molina Martínez, per tota la trajectòria fomentant l’esport escolar a la ciutat

Ramon Basiana Vers – president Federació Catalana de Patinatge, per la col·laboració en l’impuls de l’hoquei i el patinatge a la ciutat i ser subseu dels World Roller Games de l’any 2019

Antonia Puig  Salvany, per la seva vinculació amb el Club Ffutbol Mollet Unió Esportiva

Santiago Fisas  Ayxelà – Eurodiputat, per la seva col·laboració en el reconeixement de Mollet del Vallès com a Ciutat Europea de l’Esport 2017

 

 

Premi Internacional

 

Jesús Ángel García Bragado, l’atleta internacional amb més participacions en mundials d’atletisme (12) i Jocs Olímpic (7)

 

 

El Jurat fa públics els finalistes de la Nit de l’Esport 2017
comentaris